RECEPTVILÁG - Receptes oldal - receptek képekkel
Interaktív
 
Sütemények
 

 

 
Kevert tésztás sütemények
 

 

 
Alaptészták
 

 

 
Mézes sütemények
 

 

 
Sütés nélküli édesség
 

 

 
Bonbonok-pralinék
 

 

 
Poharas krémek-pudingok
 

 

 
Ostyalap töltelékek
 

 

 
Kekszek-teasütemények
 

 

 
muffinok
 

 

 
Kuglófok
 

 

 
Kalácsok
 

 

 
Kenyerek - zsemlék
 

 

 
Kelt tészták-péksütemények
 

 

 
Torták
 

 

 
Hájas tészták
 

 

 
Édes tészták - desszertek
 

 
Gofrik
 

 

 
Témák szerinti kereső
 
Díszek-ajándékok a konyhából
 
Kreatív sarok / blog
Friss bejegyzések
2019.02.11. 09:42
2019.02.11. 09:26
2018.12.14. 18:38
2018.12.14. 18:23
2018.12.14. 18:09
2018.12.14. 17:51
2018.12.14. 16:56
2018.07.26. 14:52
2018.06.28. 16:35
2018.05.16. 12:51
 
Online látogató
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Számláló
Indulás: 2006-08-09
 
 
Linkajánló
 
A választásod itt számít!
Milyen receptek érdekelnek leginkább?

Sütemények, édességek
Főételek (húsos, rakott)
Ünnepi ételek (különlegesek)
Hétköznapi ételek (könnyű, gyors)
Reform (hús,- tej, vagy cukormentes)
Mindegy, csak olcsó legyen
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Mennyei máktorta

Egy 2001-es évjáratú sütis újságban akadtam erre a receptre. Évközben valahogy megfeledkezem a mákról, annak ízéről, és hogy nagyon szeretem. De így karácsony táján van lehetőségem bepótolni a lemaradást. Szeretettel ajánlom ezt a nemcsak finom, de nagyon mutatós tortát, melyről sajnos szeletelve már nem volt alkalmam fotót készíteni.

Mennyei máktorta

Hozzávalók a tésztához:

40 dkg liszt
12,5 dkg porcukor
1 tk. őrölt fahéj
csipetnyi só
25 dkg margarin
1 tojás

A töltelékhez:

20 dkg őrölt mák
125ml tejszín
3 tojás
7,5 dkg barna cukor (kristálycukrot használtam)
3 ek. méz
1 tk. fahéj
20 dkg aprított mogyoró
10-10 dkg finomra aprított cukrozott narancs-és ciromhéj (én itt egyszerűen egy citrom és egy narancs héját belereszeltem)

A csillagok lekenéséhez:

1 tojássárgája
1 ek. tej

Elkészítés:

A tészta hozzávalóiból sima tésztát gyúrunk, melyet fóliában fél órára a hűtőben pihentetünk. Ez idő alatt elkészítjük a tölteléket. A tejszínt felfőzzük a mákkal, majd hagyjuk kihűlni. A tojást egy tálban a cukorral és a mézzel habosra keverjük, ebbe forgatjuk a kihűlt mákos masszát, majd a fahéjat, a mogyorót (az én szájízem szerint legközelebb csak az előírt fele adag mogyoróval fogom készíteni) a narancs-és citromhéjat. Egy közepes méretű (26 cm átmérőjű) tortaformát kivajazunk, liszttel meghintünk. A tésztát három részre osztjuk. Az egyik adaggal a forma alját kibéleljük, majd a másik adaggal hosszúkás lapot formálunk, és a tortaformánk szélén egyenletesen peremet készítünk. Míg a harmadik adagot 1 cm vastagra kinyújtjuk és a különböző méretű csillagok kiszúrásához használjuk fel. A máktölteléket a formába simítjuk, és erre helyezzük a csillagocskáinkat. A tetejét megkenjük a tejjel elkevert tojássárgájával, és 180 fokra előmelegített sütőben 45 percig sütjük.

A receptet és a hozzá tartozó képeket Eszter küldte, akinek ezúton is köszönöm!

 

 

 

Katt a képre, nézz be Eszter képtárába is!

 

1 hozzászólás
Idézet
2009.12.26. 19:16
Zsuzsa

Drága Eszti! Ez a torta valóban mennyei, én már tanusíthatom! Isteni finomra sikeredett, és az sem utolsó, hogy nagyon mutatós! Minden mákimádónak ajánlom! Köszönöm a receptet! Puszi

 
Képtárak
 
Levesek
 

 
Húsos ételek
 

 
Köretek-Feltétek
 

 
Egytálételek - Rakott ételek
 

 
Tésztás ételek
 

 
Lepények - Húsos tekercsek
 

 

 
Főzelékek
 

 

 
Szendvicskrémek-Pástétomok
 

 

 
Saláták
 

 
Sós sütemények
 

 
Pogácsák
 

 
Nyári ízek télire
 

 
Savanyítás
 

 
Szörpök-Italok-Teák készítése
 

 
HOT PAN receptek
 
 
 
Reform ételeim
 

 

 
Ti küldtétek
 
Tanácsok, konyhai tippek
 
Tej, tejtermék nélküli ételek
 
Kis-okos
 
Hús receptek témák szerint
 
Receptkereső
 
Legújabb képes receptek
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

A honlapon található írásos, és képi anyagokat szerzői jogok védik. Ezek engedély nélküli felhasználása jogi következményeket von maga után!

 

 

NSYNC - a fiúbandák korszakának egyik legmeghatározóbb csapata a Bye Bye Bye elõadói - nosztalgiária fel    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA///PREKAMBRIUM.GPORTAL.HU /// PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    ACOTAR Fanfiction: Velaris, a második otthonom    *****    AGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, ÉS KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    Naruto rajongói oldal | konoha.hu | Boldog újévet kívánunk nektek KONOHÁBÓL!!! | KONOHA.HU | KONOHA.HU | KONOHA.HU |    *****    Debrecen Nagyerdõaljai, 150m2-es alapterületû, egyszintes, 300m2-es telken, sok parkolós üzlethelyiség eladó 06209911123    *****    ACOTAR Fanfiction: Velaris, a második otthonom    *****    LITERATURES SUBPAGE /// VERSEK ÉS TÖRTÉNETEK EGY HELYEN ///LITERATURES.GPORTAL.HU///LITERATURES SUBPAGE    *****    Naruto rajongói oldal | konoha.hu | Látogass el konoha falujába | KONOHA.HU | KONOHA.HU | KONOHA.HU | KONOHA.HU | KONOHA    *****    Turbózd fel a kreativitásod! Prémium grafikai források a PNG Tree-n.    *****    Anime tematikájú Cinematic trance zene és látványvilág Arcadia fantáziavilágában és még sok más videó a chanelen    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA///PREKAMBRIUM.GPORTAL.HU /// PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO.GPORTAL.HU ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL    *****    RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL /// NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! ///RELIGIO-PORTAL    *****    PREKAMBRIUM //// A TUDÁS BIRODALMA    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    "TEKERJ VISSZA" - RÉGI KERÉKPÁROK IDÕSZAKI KIÁLLÍTÁSA - BAJA TÜRR ISTVÁN MÚZEUM    *****    Naruto rajongói oldal! Felkerült John Man Ninja címû könyvének elsõ fejezete. Olvass, Filmezz, Tanulj!! KONOHA.HU