RECEPTVILÁG - Receptes oldal - receptek képekkel
Interaktív
 
Sütemények
 

 

 
Kevert tésztás sütemények
 

 

 
Alaptészták
 

 

 
Mézes sütemények
 

 

 
Sütés nélküli édesség
 

 

 
Bonbonok-pralinék
 

 

 
Poharas krémek-pudingok
 

 

 
Ostyalap töltelékek
 

 

 
Kekszek-teasütemények
 

 

 
muffinok
 

 

 
Kuglófok
 

 

 
Kalácsok
 

 

 
Kenyerek - zsemlék
 

 

 
Kelt tészták-péksütemények
 

 

 
Torták
 

 

 
Hájas tészták
 

 

 
Édes tészták - desszertek
 

 
Gofrik
 

 

 
Témák szerinti kereső
 
Díszek-ajándékok a konyhából
 
Kreatív sarok / blog
Friss bejegyzések
2019.02.11. 09:42
2019.02.11. 09:26
2018.12.14. 18:38
2018.12.14. 18:23
2018.12.14. 18:09
2018.12.14. 17:51
2018.12.14. 16:56
2018.07.26. 14:52
2018.06.28. 16:35
2018.05.16. 12:51
 
Online látogató
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Számláló
Indulás: 2006-08-09
 
 
Linkajánló
 
A választásod itt számít!
Milyen receptek érdekelnek leginkább?

Sütemények, édességek
Főételek (húsos, rakott)
Ünnepi ételek (különlegesek)
Hétköznapi ételek (könnyű, gyors)
Reform (hús,- tej, vagy cukormentes)
Mindegy, csak olcsó legyen
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Gombával rakott karaj őzgerincben

 

Gombával rakott karaj őzgerincben

Hozzávalók:

6 szelet karaj
40 dkg gomba
45 dkg bacon
4 tojás
15 dkg reszelt sajt
liszt

bors
olaj

A karajszeleteket kiklopfoljuk, és enyhén sózva félre tesszük. A gombát megtisztítjuk, felszeleteljük, majd kevés olajon megpároljuk. Sózzuk, borsozzuk, és addig pároljuk, míg az eresztett levét elfövi. Félre tesszük hűlni. Ha kihűlt, két (villával felvert) tojást keverünk hozzá. Egy őzgerincformát keresztben kibélelünk bacon szeletekkel, ráhelyezünk 3 karajszeletet, amit előtte lisztbe,- felvert tojásba,- és reszelt sajtba forgattunk. Utána a gombás masszát öntjük bele, majd a másik három hús szeletet, amit megint lisztbe,- tojásba,- és reszelt sajtba forgattunk. (Ha marad reszelt sajt, akkor azt most a tetejére szórjuk). A bacon lecsüngő széleit a tetejére felhajtjuk, alufóliával betakarjuk az őzgerincet, és sütőbe tesszük. Fél óra múlva leszedjük a fóliát, és addig sütjük így tovább, amíg szépen megpirul a teteje. Sütés után a szeleteléssel várjunk egy kicsit.

 

 

 

 

 

 

 

Katt a képre, nézz be a képtáramba is!

 

5 hozzászólás
Idézet
2013.10.23. 15:20
monika

Nos én is meg csináltam ezt a finomságot és isteni a kicsikéim odáig voltak érte köszönöm.

Idézet
2013.03.22. 19:31
Receptvilág / Zsuzsa

Ágica! Írtam a receptben, hogy fólia alatt kezdjük a sütését, majd 30 perc múlva levesszük a fóliát, és addig sütjük így tovább, míg enyhén megpirul a teteje. Ennyi idő alatt megpuhul a karaj is, hidd el.

Sok sikert kívánok az elkészítéséhez.

Üdvözlettel: Zsuzsa

Idézet
2013.03.22. 09:57
Ágica0327

Megszeretném kérdezni,hogy kb.mennyi idő alatt sül meg a karaj?Honnan tudom,hogy elkészült?

Előre is köszönöm

Idézet
2012.03.07. 18:27
Receptvilág / Zsuzsa

Kedves Stella! Örömmel olvastam, hogy sikered volt ezzel a recepttel. :)Gratulálok!!!

Köszönöm a visszajelzésedet, további sok sikert kívánok a receptek elkészítéséhez!

Üdvözlettel: Zsuzsa

 

Idézet
2012.03.06. 08:06
Stella

Imádta a családom, szuper recept :):)

Anyukám dícsérete: sose evett még ilyen finomat, ő se tudna ilyet csinálni - és ez őszinte volt:)

mindíg nálad keresek új recepeket, nagyon finomak, jól érthetően leírod őket, és a képek is sokat segítenek egy kezdő háziasszonynak:):):)

köszönöm

 
Képtárak
 
Levesek
 

 
Húsos ételek
 

 
Köretek-Feltétek
 

 
Egytálételek - Rakott ételek
 

 
Tésztás ételek
 

 
Lepények - Húsos tekercsek
 

 

 
Főzelékek
 

 

 
Szendvicskrémek-Pástétomok
 

 

 
Saláták
 

 
Sós sütemények
 

 
Pogácsák
 

 
Nyári ízek télire
 

 
Savanyítás
 

 
Szörpök-Italok-Teák készítése
 

 
HOT PAN receptek
 
 
 
Reform ételeim
 

 

 
Ti küldtétek
 
Tanácsok, konyhai tippek
 
Tej, tejtermék nélküli ételek
 
Kis-okos
 
Hús receptek témák szerint
 
Receptkereső
 
Legújabb képes receptek
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

A honlapon található írásos, és képi anyagokat szerzői jogok védik. Ezek engedély nélküli felhasználása jogi következményeket von maga után!

 

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!